EEIP

Společnost EEIP, a.s., založená prof. Michalem Mejstříkem, se již od svého vzniku v roce 1991 orientovala na poradenství korporacím a vládám při řešení složitých problémů „na klíč“, což ji přináší dlouhodobou loajalitu klientů. Komplexní poradenské vedení historicky největší středoevropské transakce (koupě českého plynárenství za 4,1 mld. EUR) se promítlo do 15 let hluboké spolupráce s firmou RWE.

Desítky dopadových studií RIA posloužily české veřejné správě při úpravě české legislativy mj. v oblasti dopravních staveb, veřejných zakázek, vodárenství atd. Úspěšně vedená domácí i evropská vyjednávání o státní pomoci podložená inovativními analýzami EEIP pomohla restrukturalizovat české letectví (evropsky ojedinělý unbundling v Českém Aeroholdingu), Kongresové centrum Praha nebo hotel Thermal v Karlových Varech.

EEIP soustavně spolupracuje s předními světovými konzultačními firmami a mezinárodními bankami. Její konzultanti působili vedle ČR již ve třech desítkách zemí. Během své činnosti od roku 1991 se EEIP podílela na více než 80 transakcích, přičemž souhrnné výnosy z těchto transakcí dosahují několik miliard EUR.

Společnost EEIP byla založena v roce 1991 a jejím předsedou představenstva a ředitelem byl od jejího vzniku prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc., který si v letech 1990 – 1991 doplnil studia na London School of Economics. Působil též jako profesor bankovnictví a financí na Institutu ekonomických studií FSV Univerzity Karlovy v Praze, na jehož vybudování a rozvoji v prestižní vědeckopedagogické pracoviště se po 17 let podílel jako ředitel. Po jeho nečekaném odchodu na začátku roku 2021 stala novou ředitelkou a předsedkyní představenstva dlouholetá spolupracovnice prof. Mejstříka a dosavadní Associate Director společnosti PhDr. Dita Tesárková.