Dr.Oetker /FrostFood

Německá potravinářská společnost Dr.Oetker prodala svůj podnik na výrobu mražené pizzy a dalších jídel FrostFood v Rokytnici v Orlických horách. Novým vlastníkem se stal management firmy FrostFood se skupinou investorů. Společnost EEIP působila jako exkluzivní finanční poradce na straně prodávajícího.

FrostFood byla součástí skupiny Dr.Oetker od července 2008, Dr.Oetker ji získal při převzetí podnikatelských aktivit s mraženými potravinami od norské firmy Orkla v Česku a na Slovensku. V lednu 2009 převedl Dr.Oetker výrobu značkových pizz Guseppe, Maestro a Guseppe Pizzeria z Rokytnice do jiného výrobního závodu v rámci skupiny a FrostFood se pak zaměřila na výrobu pizzy pod privátními značkami obchodních řetězců a jiných zmrazených hotových jídel.

Firmu založili v roce 1993 tři čeští společníci a v roce 1995 firma zahájila v závodě v Rokytnici v Orlických horách výrobu hluboce zmrazené pizzy. Koncem roku 1997 firmu koupila norská Orkla, která do závodu investovala několik stovek milionů korun.

frostfood logo oetker logo