Privatizace

Díky bohatým zkušenostem v oblasti velkých privatizací a fúzí a akvizic poskytuje EEIP profesionální služby finančního poradenství při privatizaci společností a majetku vlastněného státem. EEIP je tak schopná nabídnout komplexní rozsah služeb finančního poradenství založených na dlouholetých zkušenostech, týmu zkušených odborníků a mezinárodní síti našich zahraničních partnerů.

Silné postavení EEIP v oblasti privatizačního poradenství v České republice je dáno zejména zkušenostmi z privatizace petrochemického holdingu Unipetrol. V této kauze, která je třetí největší privatizační transakcí v České republice, působila EEIP jako privatizační poradce Fondu národního majetku.

EEIP byla také jedním z finančních poradců skupiny RWE v privatizačním tendru na prodej Transgasu, dominantního přepravce zemního plynu, a podílu v 8 plynárenských distribučních společnostech. Tato privatizace je považována za vůbec nejúspěšnější a největší privatizaci v historii ČR.

Kromě samotné přípravy a ocenění privatizačního projektu, identifikace vhodných partnerů a analýzy tržních rizik se EEIP podílí na přípravě tendrů podle mezinárodních standardů a na přípravě detailních jednání o podmínkách privatizace. EEIP také posktovala poradenství při monitoringu vývoje plnění podmínek prodeje po uskutečnění akvizice a při jednáních o řešení možných problémů.

Reference: