Kondolenční kniha – profesor Michal Mejstřík

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
Váš příspěvek bude viditelný ostatním, nevhodné příspěvky mohou být smazány.
115 entries.
Marek Kapička wrote on Leden 9, 2021:
Profesor Mejstřík byl úžasný vedoucí mé diplomové práce a hodně mě naučil. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast rodině.
Jaroslav Vávra wrote on Leden 9, 2021:
Slova se těžko hledají. Zcela určitě jsem prof. Mejstřík chtěl ještě někdy potkat, zajisté nejsem sám. Především soustrast rodině. Určitě toho mohl ještě toooolik udělat. Poznal jsem jej jako student tehdy ještě budoucího IES,který on vyzvedl do výšky, v byl rok 1992. Byl výjimečný pro mne svým humorem a nadhledem, ostatní popíšu jiní. Opravdu osobnost s přesahem, takových je jen málo. Energie a zájem o studenty z něho sálaly. Pamatuji, jak na přednášku Bankovnictví dorazil s prvním mobilem, co jsem kdy viděl - rok 1993, přístroj velikosti atomového kufříku čekal věrně na parapetu. Nezapomenutelných zážitků bylo...jsem s Vámi, pane profesore.
Jan Procházka wrote on Leden 9, 2021:
Michale, moc děkuji za všechno co jsi pro mě v životě udělal -ESO a NERV před mnoha lety byl začátek našeho vztahu, spolupráce a nakonec i přátelství. Stejně jako Tomáš nikdy nezapomenu na ten pocit štěstí, kdy jsi mi v BL nabídnul tykání, na to když jsi mě v Karlových Varech seznámil se svou šarmantní milovanou ženou, na partičky golfu, na rozhovory o lyžování, na cesty do ČB na dozorčí rady Budvaru nebo na naše slavné vítězství při štafetě britské ambasády, kdy jsme si vylosovali nejrychlejšího vozíčkáře......jak skoro nikdo neví, ty jsi mě přemluvil, ať se přihlásím do VŘ na CEO EGAPu a byla to sakra dobrá rada, která mi naprosto změnila život. Nikdy by mě nenapadlo, že ten hovor 23.12 zda jsou lepší sjezdovky v Lenzerheide nebo tvém oblíbeném Švédsku bude ten poslední, mělo jich být více, i těch snídaní, i těch cubalibre v BL. Drž nám tam nahoře místo, ale dej nám prosím ještě čas. Špacír
Michal Ježek wrote on Leden 9, 2021:
Profesor Mejstřík byl skutečnou osobností a profesionální inspirací. Byl otevřený, podporoval mladé a hlavně měl na IES vizi, díky které je dnes spousta z nás tam, kde jsme. Děkuji pane profesore. Upřímnou soustrast rodině.
Petra Budská wrote on Leden 9, 2021:
Kvalitních lidí je málo, kvalitních lidí s přesahem ještě méně, ale být nejlepší z nich je skoro nemožné. Vy jste jím byl. Váš odchod je obrovská rána. Děkuji Vám, že jste mě učil, i za Váš přístup k životu. Rodině, s dovolením, plno sil v této těžké době.
Pavel Trejtnar s rodinou wrote on Leden 9, 2021:
S hlubokou úctou a zármutkem vzpomínáme. Michale, budeš nám chybět.
Joonkyo Suh wrote on Leden 9, 2021:
Professor Mejstrik, you were confident enough to take on the world and full of ideas for the works. I am honored and blessed to known him. He was truly blessing in my life an I will miss him.
Petr Stuchlík wrote on Leden 9, 2021:
Neuvěřitelně vzdělaný, elegantní, vtipný a vždy ochotný pomoci. Člověk s obrovským charisma a respektem, dodnes si přesně pamatuji, jak mi vyrazila dech nabídka tykání... Od Tebe... pane profesore. Taková pocta... Odešel opravdu velký člověk. Odpočívej v pokoji.
Pavel Körner wrote on Leden 9, 2021:
Vážený pane profesore, ve svém srdci na Vás budu s láskou vzpomínat. Vždy jsem v diskuzích s Vámi zaostával o několik koňských délek, s hrdostí se však počítám mezi dlouhé řady Vašich vděčných studentů, ve kterých jste vzbudil vášeň pro ekonomické vědění. Dovoluji si vyslovit hlubokou soustrast rodině a přátelům.
Luděk Koleček wrote on Leden 9, 2021:
Pan profesor Mejstřík byl skvělý člověk, ekonom s neuvěřitelným přehledem, který dokázal spojovat lidi a podporovat mladé. Vybudoval na IES úžasné místo a já mu za to budu vždycky vděčný. Děkuji, pane profesore. Upřímnou soustrast všem pozůstalým.
David Marek wrote on Leden 8, 2021:
Učitel, přítel, vzor. Nikdy nezapomenu na jeho přednášky na IES FSV, kdy bylo obtížné sledovat rychlost jeho myšlenek. Nikdy nezapomenu na šíři jeho zkušeností, které předával na setkáních s odbornou i laickou veřejností. Nikdy nezapomenu na jeho zájem a empatii, kdykoli jsme se setkali.
Pavlína Žáková wrote on Leden 8, 2021:
Díra, velká díra zůstane po Vás zde na zemi, pane profesore. První strana Hospodářských novin Vám patří právem. Ať se Vám v českém ekonomickém nebi líbí.
Radim Dohnal wrote on Leden 8, 2021:
Vždy jsem obdivoval jeho excelentní diplomacii. Odborně u mě zůstane zapsán jeho nebývalý překryv makroekonoma a odborníka na korporátní finance. Byl a zůstane pro mě velkým vzorem. Čest jeho památce a upřímnou soustrast všem pozůstalým.
Brian Hannon wrote on Leden 8, 2021:
I want to express my deepest condolences to Michal's family especially Lika and Krystof. Michal and I worked together on many projects often in other countries (Bosnia, Kazakhstan, Ukraine). We had many challenges that he always approached with good cheer, thoughtfulness and good humor. He was always very generous and kind to all he met. He will be sorely missed.
Roman Horváth wrote on Leden 8, 2021:
Pana profesora jsem leta potkával na IES FSV UK a velmi mě těšilo, že se mnou vždy pár minut pohovořil. Obdivoval jsem jeho životní elán, pracovní nasazení, tah na branku a jeho altruistickou ochotu dlouhodobě budovat náš institut. Jeho zkušenosti a nadhled byly velmi inspirativní. Čest jeho památce a upřímnou soustrast všem pozůstalým. 
Matěj Urban wrote on Leden 8, 2021:
Pan profesor mě toho jako můj učitel, první zaměstnavatel a mentor hodně naučil. Budu na něj s úctou vzpomínat a bude mi chybět. Byl to skvělý člověk. Upřímnou soustrast všem pozůstalím. Děkuji za všechno, pane profesore!
Iraj Hashi wrote on Leden 8, 2021:
[ [This is a truly sad news. Michael was taken away from us and his family in such an untimely and cruel way. He was not only a scholar of international standing but also, and more importantly, a kind and considerate human being and friend. I mourn his death and send my deep condolences to his family and our mutual friends.
Jan Hanousek wrote on Leden 8, 2021:
Budu vždycky vzpomínat na začátky CERGE a Michalovo ředitelské období na Olšance. Na jeho vtipné poznámky k manažerským praktikám, zavřené oči při delších proslovech a brilantní přechody mezi akademickým a business světem... Díky moc!
Olga Hronská wrote on Leden 8, 2021:
Spolupracovala jsem několik let s panem Michalem Mejstříkem, tehdy ještě ne profesorem, při zakládání IEV a jsem dodnes plná vzpomínek na výborného kolegu-šéfa a hlavně citlivého, dobrého člověka. Přijměte prosím moji upřímnou soustrast.
Oldřich Dědek wrote on Leden 8, 2021:
Michale, s tebou mi odchází část mého mládí, kdy jsme bok po boku, či přesněji stůl vedle stolu, trávili horu let v jedné kanceláři na Ekonomickém ústavu ČSAV. Jsem ti rovněž, raději nepoužiji slovo nadosmrti, vděčný za kolegiální atmosféru, i za nabídku nádherných kurzů během tvého ředitelování na IES. Položil jsi a upevnil základy respektované instituce, a já jsem rád, že tví následníci pokračují zdárně ve tvých šlépějích. Vzpomínky časem blednou, tvé dílo však zůstává. Čest tvé památce.