Kondolenční kniha – profesor Michal Mejstřík

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
Váš příspěvek bude viditelný ostatním, nevhodné příspěvky mohou být smazány.
115 entries.
Karel Janda wrote on Leden 8, 2021:
Mel jsem ho rad. Diky za IES.
Jan Žáček wrote on Leden 8, 2021:
Pan profesor Mejstřík byl v mnoha ohledech mimořádný a bude chybět celé naší společnosti. Děkuji moc za vše pane profesore.
Petr Teplý wrote on Leden 8, 2021:
Do ekonomického nebe odešel člověk, který byl nejen můj Velký učitel, ale i skvělý chlap udělující neocenitelné otcovské rady. Pane profesore, budete mi velmi chybět!
Ondřej Dočkal wrote on Leden 8, 2021:
S Michalem jsem poprvé mluvil, když jsem si myslel, že jsem mu našel chybu v přednášce. A chybu tam neměl, ale hned věděl, v čem jsem se spletl já. Pak mě jako mentor provázel jak studiem na IES, tak v dalších letech. Díky moc za všechny ty super konverzace, diskuze i rady. A díky i za to, kde je dnes IES, CERGE a spousta dalších institucí.
Jan Alexa wrote on Leden 8, 2021:
Profesor Mejstřík byl mimořádnou osobností. Pamatuji si ho nejen ze školy (kde jsem díky jen němu překonal obtíže spojené se souběžným studiem na PřF a IES), ale i z pozdějších pracovních setkání. Vždy profesionál, připraven podat pomocnou ruku, a vždy připraven obhajovat rozumné, daty podložené návrhy. Čest jeho památce!
Martina Mašková wrote on Leden 8, 2021:
S panem profesorem jsem vedla řadu rozhovorů v Českém rozhlase. Řada mých přátel patří k jeho studentům. Připojuji se proto ráda k těm, které inspiroval, vyjadřuji úctu a respekt a kondoluji jeho rodině.
Tomáš Juchelka wrote on Leden 8, 2021:
Děkuju za všechny výzvy, před které jste nás ve škole postavil. Vnímal jsem vás jako člověka, který se nebál dát prostor mladému talentu. Věřím že jste vychoval spoustu skvělých lidí, kteří na vás nikdy nezapomenou. Děkuji za vše.
Vijay Nerva wrote on Leden 8, 2021:
Dear Professor, I will always remember your kind and small words during our seminar. You always seemed to focus on the big picture and avoid unnecessary non value added tasks. I will remember our short and kind talks about my work life outside the university. Your kind advice has gone a long way for many students including me. Your humility is an example for us and your intriguing nature into even the smallest of queries, shed light on what a magnanimous person you were.I will always cherish those moments. Sincerely, Nerva
Radek Nemecek wrote on Leden 8, 2021:
Skvely ucitel I clovek
Eliška Krohová wrote on Leden 8, 2021:
Profesor Mejstřík je pro mě opravdová persona. Je mi ctí, že mě mohl učit, že mě zkoušel u státnic a pravidelně a ochotně se účastnil večírků, které jsem organizovala v rámci aktivit Alumni IES. Hodně ho vnímám z té lidské stránky, protože jsem z něj vždy cítila opravdový zájem o jednotlivce a studenty. Coby čerstvé absolventky, která si teprve hledala své místo ve světě, se mne při náhodném setkání s nepředstíraným zájmem dotazoval, jak se mám a co dělám. U člověka jeho formátu bych to nečekala. Když jsem o pár let později začala pracovat na IES, tak mne každé setkání s ním utvrzovalo v tom, že jsem tam, kde chci být. Pan profesor byl neskutečně inteligentní, s rozhledem, empatický a lidský.
Vojtěch Seman wrote on Leden 8, 2021:
Díky pane profesore za Váš přístup k vědě, Vaše dlouhodobé hospodářské vize a jejich implementace. Je to odkaz, kterého se budu navždy držet. S úctou, VS
Martin Gregor wrote on Leden 8, 2021:
Pan profesor Mejstřík byl zcela mimořádný tím, jak dokázal naplno a poctivě žít hned několik profesních životů. Dokázal s bravurou přecházet mezi problémy akademické ekonomie, hospodářské politiky a podnikové praxe, čímž inspiroval, obohacoval a propojoval jinak velmi odlišné světy. Představit si IES bez jeho energie, činorodosti, nápadů a poznámek bude pro mne - a určitě i pro ostatní - nesmírně obtížné.
Matěj Opatrný wrote on Leden 8, 2021:
Na pana profesora jako jeho student a zaměstnanec budu vzpomínat s pokorou, úctou a vděčností za vše co mě naučil.
Ladislav Frűhauf wrote on Leden 8, 2021:
Odchod pana profesora je pro nás všechny obrovskou profesionální i lidskou ztrátou.
Jiří Skuhrovec wrote on Leden 8, 2021:
Na jeho přednášky jsem moc nechodil. Chyba. Až později mě pan profesor moc naučil. Díky!