Kondolenční kniha – profesor Michal Mejstřík

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
Váš příspěvek bude viditelný ostatním, nevhodné příspěvky mohou být smazány.
115 entries.
Antonín Prachař wrote on Leden 12, 2021:
Vážený pane profesore nikdy nezapomenu na naše rozhovory a práci na zlepšení právního a ekonomického prostředí CR. Společně jsme udělali strategický zákon o liniových stavbách, dovedli jsme jej k vypořádání a schválení RIA na uřadu vlády. Vždy jste byl pro mě vzorem čestného člověka.
Tomáš Sedláček, IES FSV UK forever wrote on Leden 12, 2021:
Michale, provázel jsi mě od prvního dne na škole a potom již stále. Nedokáži si to teď bez Tebe moc představit. Děkuji Ti za vše, v čem si nám pomáhal a jak jsi nás vychoval, měl jsi neskutečný záběr a hrozně moc laskavosti a péče v srdci. Vděčím ti strašně moc. Vše, co jsem chtěl říci, měl jsem tu smutnou čest již napsat do nekrologu a aspoň tak se Ti veřejně poklonit. Buď s Bohem a těším se na setkání v již neekonomickém světě bez dluhů a úrokových sazeb. Tomáš
Martin Svatoš wrote on Leden 12, 2021:
Vážený a milý Michale, chtěl bych Vám poděkovat za to, jaký jste byl skvělý a skromný člověk. Všechny naše rozhovory pro mě hodně znamenaly. Bolest ze ztráty jednou všichni překonáme a zbudou pouze krásné vzpomínky
Pavel Barvík wrote on Leden 12, 2021:
Michale,stále nemohu uvěřit,že už nejsi mezi námi.Chybíš mně i všem mým kolegům z AC. Odpočívej v pokoji.
Karel Dobeš wrote on Leden 12, 2021:
Milý Michale, děkuji za čas strávený v různých zajímavých a plodných diskuzích. Ať doprava nebo vesmír, vždy jsme našli zajímavé řešení.. Budeš mi chybět 🙁
Jaroslav Kokolus wrote on Leden 12, 2021:
Pána profesora som poznal ako veľmi vzdelaného, srdečného a spoločensky založeného človeka. Mal veľké odborné znalosti, prehľad a tiež i nadhľad v niektorých problémoch. Je škoda, že už tu nie je. Česť jeho pamiatke !
Jiří Křovák wrote on Leden 12, 2021:
Michale, děkuji za více než 50 let vzácného přátelství. Bylo mně ctí a potěšením se s Tebou vzájemně špičkovat. Budeš mi moc a moc chybět. Lenko, Kryštofe, Jano, moje myšlenky jsou s Vámi.
Ivan Pilný, bývalý ministr financí wrote on Leden 12, 2021:
Velké díky za profesionální přístup a laskavost v našich společných jednáních. Pan profesor Michal Mejstřík mně bude moc chybět a budu vzpomínat
Jan Wiesner prezident KZPS ČR wrote on Leden 12, 2021:
Odešla významná osobnost, skvělý člověk a společník, znali jsme se osobně spoustu let, zůstane v našich myslích. Upřímnou soustrast rodině.
Evžen Kočenda wrote on Leden 12, 2021:
Michale, děkuji ti za tvé rady, za IES, za vtipy, i za občasná svezení když jsme se vraceli ve stejný čas domů. Už teď nám chybíš. Upřimnou soustrast celé rodině.
Roland Viskupič, Vykonna rada ICC CR wrote on Leden 12, 2021:
Odišla skvelá a činorodá osobnosť, ktorá zožala úspech a získala rešpekt viacerých krajín sveta - ľudský aj profesionálny. Česť Vašej pamiatke, pán profesor!
Kresimir Zigic wrote on Leden 12, 2021:
I knew Michal for almost 30 years since the very early time of CERGE-EI. He was a very caring and supportive director of CERGE-EI, always open for students and always willing to listen, encourage, help and transform his optimism and smile to you. I never ever seen him angry or upset. I was unfortunately not much in touch with him after he left CERGE-EI and founded IES but we did see each other occasionally on the streets or on some parties and it was always pleasure and fun to chat with Michal even if only for a few minutes. He belonged to the class of people for which you never stop wondering how he managed to achieve so many important and not so tightly connected things in practically no time, be it economic science, educations, management, business, care about national interests…. Yes, he would be terrible missed, indeed!
Adam Zaydlar wrote on Leden 12, 2021:
Pane profesore Mejstříku, děkuji! Byl jste vždy člověkem na pravém místě, studentům vždy na blízku, měl jste o studenty vždy zájem, jak během jejich studia na IES, tak i po jeho dokončení. Měl jste o absolventech a jejich další kariéře přehled jako málokdo, upřímně jste se zajímal. S Vámi odešla jedinečná osobnost, člověk s velkým přehledem, vždy otevřený s velmi osobitým přednesem. Budete nám chybět. Přeji upřímnou soustrast rodině a také bez jakéhokoliv povrchního patosu rodině studentů a absolventů IES, které Váš odchod velmi zasáhnul.
Petr Janský wrote on Leden 12, 2021:
Pane profesore, byl jste výborným učitelem, příkladným veřejným intelektuálem a neúnavným organizátorem. Nezapomenu na léta strávená s Vámi jako student a kolega na IES i jako spolupracovník v EEIP a ve vládních poradních orgánech. Mnoho Vašich rad a zkušeností se budu nadále snažit předávat dál a ovlivňovat svět kolem sebe pozitivně podobným způsobem, jak jste to činil Vy. Upřímnou soustrast rodině.
ICC ČR wrote on Leden 12, 2021:
Národní výbor Mezinárodní obchodní komory v České republice (ICC ČR) s hlubokou lítostí pociťuje ztrátu svého dlouholetého člena a předsedy pana prof. Michala Mejstříka a vyjadřuje jeho rodině, přátelům a všem blízkým hlubokou soustrast. Odchodem pana prof. Michala Mejstříka ztrácíme významného odborníka, přítele a vynikající osobnost. Čest jeho památce! Miloš Olík, předseda Karel Machotka, výkonný ředitel
Seung Yeol Lim wrote on Leden 12, 2021:
Professor Mejstrik, we are heartbroken to hear of your sudden passing. Your contributions to the world nuclear industry are greatly appreciated. May you rest in peace.
Miloš Čebík wrote on Leden 11, 2021:
Pánovi profesorovi Mejstříkovi veľké vďaka za spoločný čas strávený v EEIP a na EIS, spolupracovať s ním bola veľká inšpirácia. Úprimnú sústrasť celej rodine.
Mojmír Hampl wrote on Leden 11, 2021:
Pane profesore, Michale, občas se tvrdí, že problémem této země je porouchaná elita. Pro mě nebylo nikdy sebemenších pochyb, že přesně Vy do ní patříte a dáváte tomu kluzkému slovu skutečný obsah a smysl. Díky za všechna ta setkání a debaty, díky za práci pro KoroNERV-20, díky za tu kouzelnou energii, která zůstala v mých očích do posledního dne právě taková, jako když jsem Vás před čtvrtstoletím poprvé slyšel mluvit a gestikulovat (s typicky přivřenýma očima) na semináři České společnosti ekonomické. Moc díky!
nek Drabek wrote on Leden 11, 2021:
Jako pro mnoho z nas , zprava o Michalove umrti byla i pro me sokem. Jeste pred nekolika tydny byl plny zivota , elanu a prace a ten konec byl prilis rychly. S Michalem jsem se poprve setkal hned po listopadovych udalostech a zacatkem roku 1990, kdyz jsem se po 22 letech vratil do vlasti. Na rozdil od nekterych jinych kolegu, Michal ve mne videl schopneho profesionalniho kolegu a predpokladam, ze ne jako emigranta, ktery nemusel protrpet totalitu se svymi spoluobcany. Od toho okamziku jsme spolupracovali v jeho oblibenem IES, ve Vedecke Rade FSV, v ruznych privatizacnich a narodohospodarskych komisich, v ICC. Na Michala budu vzpominat jako na zakladatele a tvurce IES, coz svedci o jeho akademickych snech, organizacnich schopnostech a energii. To vse prezentoval i v pozdejsich letech, kdy jiz IES byl etablovan a plne funkcni a kdy se vice a vice venoval sve druhe velke vasni - podnikovemu poradenstvi ve svem podniku EEIP. Je az neuveritelne, co dokazal vytvorit se svymi mladymi kolegy v tomto prostredi, jak dokazuje obdivuhodny seznam klientu jeho firmy. Verim, ze bude chybet IES, EEIP a jeho pratelstvi bude chybet i mne. Rodine Michala vyjadruji svou hlubokou soustrast.
Claudie a Klaus Maříkovi wrote on Leden 11, 2021:
Upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Nechce se nám stále věřit, že tak bohatý, činorodý a inspirující život musel být předčasně ukončen. Odpočívejte v pokoji, pane profesore, je nám to nesmírně líto.